Rozhovor pre Trnavsky hlas

Pochádza z Maduníc, má 29 rokov a svoj život si bez motoriek už ani nevie predstaviť. Motocyklový pretekár Michal Ronec sa pripravuje na svoj štvrtý rok v prevažne stredoeurópskej súťaži Internacional Motocycle Race Champions (IMRC). Vo farbách tímu SINKO High-Tech Performance chce zaútočiť na čelné pozície.

Ako ste sa dostali k motorkám?
- Tak ako väčšina mladých chalanov som na dedine začínal s futbalom (úsmev). Prvý raz „motorkárska“ verejnosť začala moje meno registrovať v roku 2012 na podujatiach slovenského pohára, no moja cesta k motorkám sa začala už v detstve. Môj otec bol a stále je veľký fanúšik motošportu a keď som s ním chodieval na rôzne preteky do zahraničia, chvíle strávené na okruhu ma čo i len ako diváka napĺňali, dodávali mi energiu a preto som si ešte ako malý chlapec povedal, keď raz budem „veľký“, budem pretekárom.
Podarilo sa...
- Keď človek verí v svoje sny, splnia sa mu. Ten svoj som dosiahol pred tromi rokmi, keď som začal pretekať Majstrovstva Slovenska na Slovakiaringu v Orechovej Potôni v kategórii 600 s Yamahou R6. Ako každý športovec, i ja som si vyskúšal víťazstvá i pády, i tie ma ale ženú vpred. Posledné preteky IMRC 2013. Zľava priateľka Erika, Michal Ronec, mama Viera a otec Milan.
Aké boli vaše prvé úspechy?
- Na začiatku sezóny 2013 som mal na svojej Yamahe R6 v triede do 600 kubických centimetrov veľmi dobré výsledky, keď som dvoje preteky odjazdil na predných pozíciách. Neskôr sa mi počas sezóny prestalo dariť, za čím bol aj zlý technický stav motorky ako i moja premotivovanosť. Z dobre rozbehnutej sezóny z toho bolo nakoniec v konkurencii pretekárov zo Slovenska, Maďarska a Poľska "iba" celkové piate miesto. Ale i z týchto negatívnych momentov som sa do budúcnosti poučil a posunuli ma ďalej. 
Aktuálne už druhý rok zastupujete farby SINKO High-Tech Performance. Ako sa cítite v tomto tíme?

- Majiteľom tímu je 37-ročný Ladislav Šinko zo Šiah, ktorý sa venuje okrem prípravy pretekárskeho tímu aj servisu cestných motoriek, ktoré jazdia aj mimo pretekárskej trate. Jeho práca je veľmi poctivá a zodpovedná, zaoberá sa aj podvozkovým systémom OHLINS a WILBERS, na ktoré má aj certifikáty. Skúsenosti získal i vo svete, kde neraz spolupracoval s jazdcami Európskeho Supestocku, ktorý sa jazdí popri Majstrovstva sveta Superbike WSBK, alebo sme ho mohli vidieť aj na MS Endurance. Viac informácii získa čitateľ na našej weboej stránke www.sinko-hightech.com. Čo sa týka zloženia tímu, sme super partia pozostávajúca už zo spomenutého majiteľa Ladislava Šinka, mechanika Mareka Štanka ako i ďalších členov tímu. Kvalifikácia IMRC Pannoniaring 2014.
Vraj k vám do tímu majú pribudnúť nové posily. Čo je na tom pravdy?

- Tento rok by mal ísť s nami Peťo Báš, Lukáš Hypsky a niečo sa mi ešte dostalo do uší, ale môj tím si vážim natoľko, že nebudem prezrádzať interné tajomstvá. :-) 
Motošport je finančne náročný. Darí sa vám vykrývať rozpočet?

- Tento šport je mimoriadne náročný na financie. Príprava na novú sezónu znamená hľadanie sponzorov, vykrytie rozpočtu. Najväčšou položkou sú jednoznačne pneumatiky, veď počas jedného súťažného víkendu zničíme aj tri sady. Pri jazde na opotrebovaných sa nedá zrýchľovať, to je skutočne „o držku“. Majster MS motocup 2014.
Aká bola vaša sezóna 2014 a aké máte plány na nasledujúcu?

- Sezóna 2014 bola práve z finančných dôvodov viac - menej testovacia a prípravná na aktuálny ročník. Okrem iného som si počas testovacích dní na Hungaroringu vyskúšal aj, aké je to mať zlomenú nohu (smiech). Ale časy, ktoré som zajazdil na niektorých tratiach, boli dobré a verím, že aktuálny ročník 2015 IMRC odjazdím celý a úspešne. Podujatie pozostáva z piatich súťažných víkendov, ide sa popri ALPE ADRI, čo sú tzv. Majstrovstvá strednej Európy. Jazdci zavítajú na okruhy prevažne v Maďarsku ale samozrejme i na Slovensku. V rámci seriálu sa uskutočnia aj národné šampionáty Slovenska, Čiech, Poľska a Maďarska. Ciele nášho tímu sú jednoznačné - každé preteky chceme byť na víťaznom pódiu. V celkovom hodnotení budeme spokojní s umiestnením v top 5.
Jazdíš okrem pretekárskych okruhov aj na cestách?
- Nie, na to sa mám veľmi rád. Popravde, niekedy sa ako šofér hnevám na agresívnych motorkárov, ktorí sa nevedia „vpratať do kože“. Ohrozujú nielen seba ale aj ostatných. Potom motorkárov verejnosť vníma ako bláznov - darcov orgánov. Pritom ide o veľmi krásny šport... Keď sa chcú mladí vyblázniť, odporúčam im pretekárske okruhy. Momentálne funguje aj veľa agentúr, ktoré usporadúvajú rôzne voľné FUN cup jazdy pre hobby-motorkárov za dobré ceny. Pád na Pannoniaring 2013.
Máte nejaké motocyklové vzory?

- Môj idol je Valentino Rossi, on je v  mojich očiach špička motoristického športu. Imponoval mi teraz už nebohý Marco Simoncelli, ktorý zahynul pri tragickej nehode v Malajzi. Zo Slovákov je výborný Lukáš Jasenský, ktorý asi po dvoch rokoch pôsobenia v motocyklovom športe vyhral Alpe Adriu, pritom dovtedy motorky nejazdil. 
Aké sú vaše obľúbené okruhy?

- Hmmm, asi brnenský alebo Pannoniaring v Maďarsku. 
Ako prebieha vaša príprava na sezónu? 
- Moja príprava sa skladá z hlavne fyzického a psychického tréningu. Trávim dlhé hodiny vo fitku, lebo motorky sú veľmi náročné, čo sa týka fyzickej pripravenosti jazdca, aj keď sa to možno nezdá. Takisto mám upravenú stravu kvôli váhe, o ktorú sa stará moja priateľka Erika. Veľkú pozornosť venujem psychickej príprave, pretože dobrý jazdec musí byť mentálne vyrovnaný, aby podal top výsledky. Preto, podobne ako športovci vo svete, študujem rôznu literatúru pre osobný rozvoj. Už len pohľad do boxov je lákavý.
Kto z vášho okolia si zaslúži pozornosť?

- Určite by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí mi držia palce, môjmu otcovi, bez ktorého by som nespoznal tento krásny šport, svojej priateľke Erike, rodine, Lacimu Šinkovi, Marekovi Štankovi, ako i partnerom moto predajne STYX SK - Vráble, Berner, ENI oleje, MUC-OFF, Royal Service group, PFB racing tímu, ktorý bude s nami tento rok spolupracovať a zároveň i jazdiť. Ďakujem za podporu aj zábavno-obchodnému centru MAX Trnava. V neposlednom rade patria slová vďaka všetkým mojim fanúšikom a ľudom, ktorí mi držia palce. I naďalej hľadáme partnerov, ktorí by nás chceli sponzorovať a budeme radi, ak nás oslovia.

Sledujte nás na: